Відкриття після капітального ремонту амбулаторії  загальної практики – сімейної медицини в с. Дачне

27 серпня 2018 року відбулося відкриття після капітального ремонту амбулаторії  загальної практики – сімейної медицини в с. Дачне Мар’їнського району.  В урочистому відкритті взяли участь: начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ватуліна Я.А., голова Мар’їнської райдержадміністрації, керівник військово-цивільної адміністрації Мороз В.В., начальник відділу охорони здоров’я Мар’їнської райдержадміністрації Ткаченко С.П., головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Мар’їнської районної ради» Неліпа Т.О.

Амбулаторія є структурним підрозділом комунального некомерційного  підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Мар’їнської районної  ради». Три сімейних лікаря  амбулаторії  надають амбулаторно-поліклінічну допомогу мешканцям с. Дачне, с. Зеленовка, с. Костянтинопольське, с. Сухі Яли, с. Янтарне, с. Гигант як дорослим так підліткам та дітям від самого народження загальною чисельністю 2371  особа.

Завідуючим амбулаторії з 2015 року по теперішній час є Копитько І.В. До складу Дачненської амбулаторії входять: реєстратура, кабінети сімейного лікаря, денний стаціонар на 4 ліжка, кабінет щеплень, маніпуляційний кабінет, фізіотерапевтичний кабінет, оглядовий кабінет. В умовах амбулаторії діти і дорослі можуть пройти огляд і лікування сімейного лікаря, отримати направлення на консультацію до вузьких спеціалістів, рецепти на медикаменти за програмою «Доступні ліки» та для пільгової категорії пацієнтів. В амбулаторії проводиться передтестове консультування на ВІЛ, щеплення та маніпуляції різного характеру дітям та дорослим, лікування в денному стаціонарі за призначенням свого лікаря, огляд жінок акушеркою та взяття мазків на цитологічне дослідження, виконання ЕКГ, взяття крові на клінічні, біохімічні дослідження та ВІЛ, взяття зразків матеріалу на дослідження калу, сечі, мокроти.

В амбулаторії був проведений капітальний ремонт будівлі. Для реалізації даного ремонту за рахунок місцевого бюджету була виготовлена проектно-кошторисна документація вартістю 68,9 тис. грн. Проведення будівельних робіт відбулось за рахунок коштів обласного бюджету в розмірі 2169,1 тис. грн. та співфінансування з районного бюджету у обсязі 10% – 241,0 тис. грн.

Капітальний ремонт будівлі амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Дачне Мар’їнського району Донецької області згідно договору підряду №90 від 26.12.2017 року виконало ТОВ «Синергія-БТ». В рамках здійснення проекту виконано наступне:

  • замінено покриття покрівлі;
  • виконано устрій вимощення та влаштуванням пандусу для маломобільних груп населення;
  • виконано термомодернізацію фасадів будівлі амбулаторії;
  • заміна існуючих вхідних дверей на металеві, внутрішніх дверей та вікон на металопластикові;
  • повна заміна внутрішніх інженерних мереж будівлі (водопостачання, водовідведення, електрична мережа);
  • капітальний ремонт внутрішніх приміщень амбулаторії.

Для оснащення амбулаторії за рахунок коштів районного бюджету придбано матеріальних цінностей на суму 204,2 тис. грн (набори меблів, медичне обладнання, м’який інвентар, персональний комп’ютер, багатофункціональний пристрій).

Власними силами працівників Дачненської амбулаторії проведено благоустрій прилеглої території.