Засідання «круглого столу», присвячене  пріоритетним питанням  громадського здоров’я

 В рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я відбулося засідання «круглого столу», присвячене  пріоритетним питанням  громадського здоров’я, в т.ч. –  створення та розбудови спроможності регіональних центрів громадського   здоров’я.

Василь Гончаренко, в.о. директора ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України», підкреслив, наскільки актуально в  теперішній час  проведення  комплексної  реформи системи охорони здоров’я,  включаючи сферу громадського   здоров’я.

Система громадського здоров’я, за словами Василя Івановича,  як  основа профілактичної медицини, повинна передбачати основні  заходи у сфері охорони здоров’я  та бути направленою на  збереження  здоров’я  населення та зниження   витрат на медичне обслуговування.

Про  епідситуацію  з ВІЛ-інфекції/СНІДу, що склалася в світі,  Україні та області, її тенденціях та загрозах, змінах, яких вимагає час  для підвищення  ефективності профілактичної роботи, проінформувала присутніх лікар ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Олена Берегова.

Експерт  з дитячих інфекційних захворювань  департаменту охорони здоров’я  облдержадміністрації Дмитро Яковенко розповів про необхідність якісного навчання основам здоров’я в школах на підставі моделей європейського зразка.

Експерт з питань  громадського   здоров’я   департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ольга Прийменко зупинилась на актуальних питаннях  пропаганди здорового спосіб життя,  свідомого відношення до власного здоров’я,  осучасненню  методів просвітницького  впливу.

Підводячи підсумки засідання «круглого столу»,  фахівець департаменту охорони здоров’я  Наталля Нікуленко  подякувала  спеціалістам ДУ «Донецький  обласний лабораторний центр МОЗ України» та іншим спеціалістам, представникам громадських організацій за небайдужу  позицію  до такого   значущого  поняття, як громадське   здоров’я, за  особистий внесок в спільну справу, та  висловила  впевненість в тому,   що спільними зусиллями ми досягнемо успіхів по його зміцненню, попередженню неінфекційних захворювань, збільшення тривалості  активного та працездатного віку населення.