Зміцнення міжвідомчого реагування на гендерно–обумовлене насильство в Україні

27–28 березня у м. Київ відбувся семінар на тему: «Зміцнення міжвідомчого реагування на гендерно–обумовлене насильство в Україні».

В панельній дискусії, яка відбулася 28 березня,  прийняли участь заступник міністра Міністерства соціальної політики України Наталія Федорович, заступник міністра з питань європейської інтеграції  Міністерства внутрішніх справ Анастасія Дєєва, виконавчий директор МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» Галина Скіпальська, в.о. начальника управління медичної допомоги матерям і дітям Міністерство охорони здоров’я України Наталія Хаджинова, представники галузі охорони здоров’я, соціальних служб, Національної поліції Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей, керівники та спеціалісти з питань гуманітарного реагування Фонду Народонаселення ООН в Україні.

Від Донецької області участь у заході прийняли: начальник відділу лікувально профілактичної допомоги дітям та матерям департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Дорошенко, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та гендерної рівності управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, старший інспектор відділу превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Донецькій області Олександр Ходченко, директор Маріупольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Надія Астаніна, спеціаліст з питань гуманітарного реагування у Донецькій області Віра Павлова.

Під час заходу були представлені результати роботи в регіонах, які спрямовані на організацію допомоги постраждалим від насильства, обговорювалися питання змінення потенціалу міжвідомчої взаємодії у питаннях профілактики та протидії гендерному насильству в ситуації збройного конфлікту на сході України. Також були визначені проблемні питання міжвідомчої взаємодії у питаннях профілактики та протидії гендерному насильству та шляхи їх вирішення на рівнях профільних міністерств та обласних державних адміністрацій.

Своїм досвідом у реагуванні на гендерно-обумовлене насильство та забезпечення захисту постраждалих від насильства поділилися фахівці з Румунії та Білорусі.