Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації доєднався до культурно-пізнавального заходу «Сім’я Донеччини: від покоління до покоління», який відбувся 10 травня 2026 року у м. Київ та був присвячений Дню матері та Дню сім’ї.
В рамках заходу директор департаменту Олена Марченко та медичний директор комунального некомерційного підприємства «Обласна лікарня інтенсивного лікування м. Маріуполь» Дмитро Узун виступили з презентацією «Медицина, яка переїхала разом з Вами».
Сьогодні тисячі мешканців Донеччини через війну були змушені залишити свої домівки та переїхати до інших регіонів України. Разом з втратою звичного життя багато людей зіткнулися з нерозумінням де і яким чином отримувати кваліфіковану медичну допомогу, до кого звертатись та як підтримувати зв’язок з медичними закладами, яким вони довіряли роками.
Саме тому цей виступ мав надзвичайно важливе значення для внутрішньо переміщених осіб з Донецької області. Основною метою було донести до людей, що медицина Донеччини продовжує працювати разом зі своїми пацієнтами незалежно від місця їх перебування.
Під час доповіді було надано актуальну інформацію щодо роботи релокованих з Донецької області медичних закладів у м. Київ та Київській області: від центрів первинної медичної допомоги до високоспеціалізованих лікарень. Учасники отримали контактні телефони та інформацію про маршрути звернення до медичних установ, які продовжують надавати допомогу жителям Донеччини.
Захід став важливою платформою підтримки людей, які через війну опинилися далеко від дому, але мають відчувати, що вони не залишилися наодинці зі своїми проблемами, а система охорони здоров’я Донеччини залишається поруч з ними.